Wygenerowała ponad 22 miliony wyświetleń dotyczących naszej firmy. Dziś regularnie trafiają do nas zarówno pracownicy produkcyjni, inżynierowie oraz doktoranci, jako Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych opublikowała protokół efekt doskonałej współpracy z uczelniami technicznymi w Polsce. Przykładem może być ostatnio uruchomiony program stypendialny dla najlepszych studentów Politechniki Warszawskiej. Na każdym stanowisku można u nas liczyć na bardzo personalizowane szkolenia i jasne ścieżki rozwoju.
Wiele zależy jednak od otoczenia rynkowego, warunków gospodarczych i geopolitycznych. To czynniki, które bardzo mocno wpływają nie tylko na płynne funkcjonowanie węzła dostaw, ale także na całą wydajność sektora elektroniki ” – mówi Rafał Bugyi, prezes sektora elektroniki Grupy TRUMPF. – Annopol przez dziesięciolecia stanowił zagłębie i bardzo ważny ośrodek przemysłowy, z kluczowymi dla regionu zakładami produkcyjnymi. W dobie dążenia do stabilizacji łańcuchów dostaw, którego następstwem jest nearshoring, czyli relokacja produkcji bliżej odbiorcy, tego typu lokalizacje ponownie zyskują na znaczeniu.
Polski oddział TRUMPF Huettinger otwiera nową fabrykę high-tech
TRUMPF Huettinger specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnej elektroniki dla zastosowań przemysłowych. W ramach City Logistics Warsaw IV firma TRUMPF Huettinger prowadzić będzie m.in. Dostosuje budynek do pracy stałej oraz zapewni utrzymanie temperatury zgodnie z wymaganiami klienta. – Z Zielonki zostały przeniesione trzy w pełni zautomatyzowane linie, na których montowane są układy elektroniczne na płytkach drukowanych. – Nasza nowa fabryka już teraz tętni życiem – mimo rekordowo niskiego bezrobocia i bardzo konkurencyjnego rynku mocno rekrutujemy i prowadzimy zaawansowane prace wdrożeniowe. Relokujemy także niektóre z naszych dotychczasowych działów, dzięki czemu tworzymy przestrzeń na dalszy rozwój zaplecza R&D w Zielonce.
Liczba pracowników w ujęciu globalnym zwiększyła się o prawie do , w tym w Niemczech o 700, a w Polsce o ponad 500. W kontekście najbliższych miesięcy Grupa TRUMPF zachowuje jednak ostrożny optymizm, spowodowany napiętą sytuacją ekonomiczno-gospodarczą na świecie. TRUMPF Huettinger ma w Polsce trzy fabryki, wszystkie zlokalizowane są w aglomeracji warszawskiej – w Markach, na warszawskim Targówku Fabrycznym oraz w Zielonce. Firma prowadzi w nich zarówno produkcję, jak i badania i rozwój, a zatrudnienie sięga ponad 1400 osób (z tego ok. 400 inżynierów). Firma zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki przemysłowej uruchamia kolejny obiekt na terenie województwa mazowieckiego.
KONKURS Muzyka Joe Cockera na żywo w Warszawie- wygraj…
- Budynki dzielą zaledwie 2 km od drogi ekspresowej S8, łączącej stolicę m.in.
- – Strategiczne położenie w centrum Europy i bliskość Niemiec, gdzie znajduje się centrala TRUMPF Huettinger, powoduje, że Polska jest globalnie drugim największym rynkiem dla działalności firmy – dodaje.
- Spółka specjalizuje się wprodukcji nowoczesnych rozwiązań dla globalnego sektora elektroniki, w tymm.in.
- Wygenerowała ponad 22 miliony wyświetleń dotyczących naszej firmy.
- W ramach szerokich inwestycji, Trumpf Hüttinger lada moment otwiera następny zakład produkcyjny w Warszawie.
Miniony rok obrotowy był udany dla całej Grupy TRUMPF Jak kobiety rosną w przemyśle kryptowalutowym na świecie. Jej przychody ze sprzedaży wzrosły o 27 proc. Rdr do 5,4 mld euro, a EBIT wzrósł o 31 proc.
Mazowsze: już ponad 1000 dzieci urodzonych dzięki in vitro
W związku z inwestycją zwiększono również o 62% zatrudnienie. „Nasza nowa fabryka już teraz tętni życiem – mimo rekordowo niskiego bezrobocia i bardzo konkurencyjnego rynku mocno rekrutujemy i prowadzimy zaawansowane prace wdrożeniowe. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnej elektroniki dla zastosowań przemysłowych.
Jutro w Warszawie mogą wystąpić liczne utrudnienia w ruchu
Gigantyczne przedsiębiorstwo w ramach zapowiadanego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego na warszawskiej Białołęce planuje zatrudnić blisko 600 osób. Z kolei za rok liczba pracowników ma urosnąć do tysiąca. Firma podkreśla, że z dotychczasowego zakładu w Zielonce zostały przeniesione trzy w pełni zautomatyzowane linie, na których montowane są układy elektroniczne na płytkach drukowanych.
Ponadto użytkownicy budynków skorzystają z zewnętrznej siłowni, mebli wykonanych ze zużytych turbin wiatrowych, a także parkingów rowerowych czy stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Znacznie ograniczone zostanie także zużycie energii elektrycznej oraz wody – m.in. Dzięki wykorzystaniu wody szarej i deszczówki.
- Na terenie dzielnicy Białołęka firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji elektroniki dla zastosowań przemysłowych, zamierza na przestrzeni kilku kolejnych lat otworzyć nowy zakład.
- Zgodnie z planem mają zostać jeszcze zwiększone, ponieważ w nowo otwartej lokalizacji docelowo ma być ich 10.
- Realizacją nowoczesnego zakładu produkcyjnego na warszawskiej Białołęce (precyzyjniej na Annopolu), w którym odbywa się już produkcja.
- Wymuszają to nie tylko coraz większe wolumeny, ale także rosnące wymagania klientów, którzy z roku na rok oczekują coraz bardziej doskonałych produktów, dostarczanych w rekordowo szybkim czasie.
Duży koncern inwestuje w Polsce. Powstaną nowe miejsca pracy
TRUMF wskazuje, że dotychczas – głównie na potrzeby własnej produkcji – linie te wytwarzały ponad 70 tys. Teraz jednak zostały do nich dołożone kolejne trzy linie o znacznie większej efektywności, co oznacza, że moce przerobowe wzrosły prawie trzykrotnie. Zgodnie z planem mają zostać jeszcze zwiększone, ponieważ w nowo otwartej lokalizacji docelowo ma być ich 10. – Gdy kilka miesięcy temu zakładaliśmy zwiększenie zatrudnienia z 700 do osób, plan wydawał się bardzo trudny w realizacji. Na kilka tygodni przed końcem roku liczba pracowników osiągnęła poziom 1200 osób, a to wciąż nie jest nasz sufit. Duża w tym zasługa kampanii Zajrzyj #zCiekawości, która od maja br.
Celem spółki na najbliższe lata jest także stała optymalizacja i konsekwentne doskonalenie procesów logistycznych, produkcyjnych i technologicznych. Wymuszają to nie tylko coraz większe wolumeny, ale także rosnące wymagania klientów, którzy z roku na rok oczekują coraz bardziej doskonałych produktów, dostarczanych w rekordowo szybkim czasie. Aby temu podołać, tylko w tym roku TRUMPF Huettinger zwiększył wewnętrzne zdolności magazynowania o 71 proc., do poziomu 2,6 tys.
Przyszły zakład produkcyjny, którego główną cechą będą podzespoły elektroniczne, ulokowany na warszawskiej Białołęce wyniesie 25 tys. Dzięki nowej inwestycji w Warszawie całkowita powierzchnia produkcyjna fabryk TRUMPF Huettinder Polska podskoczy do 55 tys. Firma TRUMPF Huettinger od ponad15 lat działa na terenie aglomeracji warszawskiej m.in. Równolegle trwają przygotowania douruchomienia kolejnej inwestycji. Nastąpi to w lipcu, gdy połowę z ukończonego na Annopolu kompleksu City Logistics Warsaw IV, przejmie przedsiębiorstwo specjalizujące się w projektowaniu i produkcji elektroniki dla zastosowań przemysłowych. Oznacza to zagospodarowanie przez TRUMPF Huettinger ponad 20 tys.
City Logistics Warsaw IV znajduje się na warszawskim Annopolu, 11 km od centrum miasta i zaledwie 2 km od drogi ekspresowej S8, łączącej stolicę m.in. Z Białymstokiem, Łodzią i Wrocławiem. Inwestycja miejska zapewnia bliskość m.in. Pętli tramwajowej i bezpośrednich połączeń z innymi dzielnicami. Lokalizacja zapewni dogodny dojazd do miejsca pracy, a nowy obiekt umożliwi firmie TRUMPF Huettinger ulokowanie produkcji w niedużej odległości od innych zakładów przedsiębiorstwa.
Inwestycja w ciągu czterech lat ma przyczynić się do potrojenia poziomu zatrudnienia. Polski oddział firmy, TRUMPF Huettinger sp. Do zakładu na Białołęce zostanie przeniesiona produkcja podzespołów elektronicznych, w tym montażu obwodów drukowanych oraz szaf sterowniczych. Wyroby białołęckiego zakładu mają trafiać m.in. Na rynki w USA, Korei, Japonii czy Chin.
Zakończony rok obrotowy, który dotyczy okresu od lipca 2022 do czerwca 2023 r. Nowa fabryka, do której firma przeniesie się latem, na przestrzeni czterech lat ma zagwarantować silny wzrost obrotów i niemal potrojenie obecnego poziomu zatrudnienia z 1200 docelowo do 3000 osób. – Dolar stabilniejszy, ponieważ funt szterling nadal osiągał gorsze wyniki Polski sektor zaawansowanych technologii jest w fazie intensywnego rozwoju.
Według szacunków naszych wewnętrznych ekspertów, do 2030 roku roczna wartość tego sektora przekroczy bilion dolarów. Już teraz robimy co w naszej mocy, by w jak największym stopniu partycypować w rozwoju branży. Mamy przy tym pełną świadomość silnej konkurencji, dlatego stale rozwijamy dział Badań i Rozwoju, który aktualnie liczy już 200 wysoko wykwalifikowanych inżynierów i doktorów tworzących wszystkie nasze produkty. Również w produkcji inwestujemy w nowe technologie, zwiększamy moce produkcyjne i zatrudnienie – podkreśla Paweł Ozimek, prezes TRUMPF Huettinger w Polsce. W ramach szerokich inwestycji, Trumpf Hüttinger lada moment otwiera następny zakład produkcyjny w Warszawie. Obiekt będzie znajdował się na Białołęce, latem ma zostać przeniesiona tam produkcja elektroniki.
W ramach inwestycji TRUMPF Huettinger prowadzić będzie m.in. Montaż układów elektronicznych oraz innych elementów i komponentów dla szeroko pojętej elektroniki przemysłowej. Z Zielonki zostały przeniesione trzy w pełni zautomatyzowane linie, na których montowane są układy elektroniczne na płytkach drukowanych. Dotychczas – głównie na potrzeby własnej produkcji – wytwarzały one ponad 70 tys. Teraz zostały do nich dołożone kolejne trzy linie o znacznie większej efektywności.